Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ
Strona główna / Geografia / Pitcairn dom dla 50-ciu osób na środku Oceanu Spokojnego.

Pitcairn dom dla 50-ciu osób na środku Oceanu Spokojnego.

Pitcairn znak drogowy
immigration.gov.pn

Istnieje wiele miejsc oddalonych od cywilizacji, w tym artykule chciałbym przedstawić jedną z kolonii brytyjskich, jaką jest wyspa Pitcairn

Pitcairn jest domem dla około 50 ludzi na Oceanie Spokojnym. Całkowita powierzchnia wyspy wynosi 4,53 km². Została odkryta 2 lipca 1767 r. przez Roberta Pitcairna angielskiego żeglarza, stąd właśnie jej nazwa. Pierwsi mieszkańcy wyspy to buntownicy marynarscy z okrętu HMAV The Bounty wraz z Tahitańczykami ze statku założyli w roku 1790 miasto o nazwie Adamstown. W 1838 r. wyspa weszła w skład brytyjskich kolonii na Pacyfiku. Od Londynu wyspę dzieli prawie 15000 kilometrów.

Pitcairn, Henderson, Ducie i Oeno wszystkie należą do grupy wysp Pitcairn. Dostęp możliwy jest tylko drogą morską. Zapasy dla 50 obywateli dowożone są kilka razy w roku w trzymiesięcznych odstępach.

Na wyspie znajduje się praktycznie wszystko, co jest potrzebne do normalnego życia, no może poza szerokopasmowym internetem. Będziecie musieli podzielić się mobilnym łączem 4G LTE o prędkości 5 Mbit/s z resztą obywateli. Oprócz tego na wyspie jest poczta, sklep spożywczy, szkoła, radio, telewizja czy pizzeria u jednego z mieszkańców.

Większość biznesów prowadzona jest w domach, gdzie wydzielone jest jedno pomieszczenie, a godzinny otwarcia są umowne i trwają kilka godzin. Jednym z eksportowanych produktów jest miód pszczeli, który jest doceniany przez koneserów nie tylko za czystość i smak, ale także dlatego, że wyspa jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie nie występują choroby pszczele.

Rząd Pitcairn stara się jak najlepiej, aby zwiększyć liczebność mieszkańców wyspy, oferując między innymi darmową ziemię, na której będziesz mógł wybudować swój dom. Rząd zachęca jednak na odwiedzenie wyspy, przed podjęciem decyzji o przeprowadzce oferując 14-dniowe wycieczki bez wizy oraz sześciomiesięczne z wizą.

Niestety wyspa nie jest miejscem idealnym. W roku 2004 siedmiu mężczyzn zostało oskarżonych o czyny na tle seksualnym wobec nieletnich dzieci na wyspie. Większość została skazana i odsiedziała różne wyroki na wyspie. Sąd brytyjski przy osądzaniu wziął pod uwagę specyficzne warunki panujące na wyspie. Uznał, że osadzenie wszystkich oskarżonych na długie lata miałoby negatywny wpływ na całą wyspę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *