Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ
Strona główna / Technologia / Rząd używa drukarek do śledzenia fałszerzy.

Rząd używa drukarek do śledzenia fałszerzy.

Darmowa porada na dzisiaj, nie drukuj fałszywych pieniędzy, używając kolorowych drukarek. Jeżeli jednak nadal chcesz zostać domowym fałszerzem, może lepiej używaj tylko czarnego tuszu i poszukaj niedowidzącej sprzedawczyni, ponieważ rząd używa drukarek do śledzenia fałszerzy.

W latach 80. XX kolorowe drukarki zaczęły wchodzić na amerykański rynek. Rząd obawiał się, że ludzie zaczną drukować dolary. XEROX jedna z firm produkujących drukarki, aby „uspokoić” rząd postanowiła dodawać specjalne znaczniki, które miały pomagać w znalezieniu sprawców fałszerstwa. Przez 20 lat większość ludzie żyła w nieświadomości do momentu, w którym magazyn PCWorld opublikował artykuł o chwytliwym tytule: „Rząd używa drukarek laserowych do namierzania dokumentów” (ang.Government Uses Color Laser Printer Technology to Track Documents)

Peter Crean był źródłem dziennikarzy z PCWorld, który posiadał stanowisko pracownika naukowego, powiedział:

„Nie rozgłaszaliśmy tego osobą, które posiadały drukarki. Nie mówiliśmy im tego, jeżeli zapytali”.

Ponieważ kropki są tak małe (około 1/10 mm) i używany jest specjalnie kolor żółty. Punkty są praktycznie niewidoczne gołym okiem. Jeżeli ktoś je zobaczył, prawdopodobnie uznał to za przypadkowy błąd.

Powyżej jest przykładowa informacja, jaka zostaje zapisana za pomocą wersji kodu binarnego, który używa kropek zamiast jedynek. Są tam umieszczane takie informacje jak: data, godzina, numer seryjny a, że idziemy z biegiem czasu nie zdziwiłbym się, jeżeli nowe drukarki połączane za pomocą Wi-Fi kodowały Twój adres IP.

Kod zapisywany jest około 150 razu na każdej kartce. Możesz sam sprawdzić, czy Twoja drukarka posiada taką „zaawansowaną” funkcję. Wystarczy, że podświetlisz od spodu wydrukowaną kartkę i poszukasz lupą żółtych kropek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *